آینه آبی

با روی آوردن هنر دکوراسیون به استفاده از آینه‌های رنگی در فضاهای داخلی ساختمان، جلوه صدچندانی به این فضاها بخشیده شد. صنایع ساخت شیشه و آینه با افزودن رنگ‌های مختلف به ماده سازنده روکش بازتابنده آینه‌ها باعث تولید آینه‌های رنگی شده است. این آینه‌ها در رنگ‌های مختلف مطابق با نیاز و سلیقه افراد، می‌توانند به عنوان یک عنصر دکوراتیو در فضای داخلی به کار گرفته شوند. رنگ آبی یکی از پرطرفدارترین رنگ‌ها به شمار می‌رود که در طیف‌های گوناگون می‌توان از آن در دکوراسیون داخلی استفاده نمود. استفاده از آینه آبی در کنار دکوراسیون سفید، سرمه ای یا آبی جلوه بی نظیری را ایجاد می‌کند. بازتاب آبی رنگ فضا در آینه آبی باعث ایجاد جلوه لوکس و جذابی خواهد بود.

دکوراسیون آبی

به عقیده متخصصین علم روانشناسی رنگ آبی تاثیر شگفت انگیزی بر روی انسان باقی می‌گذارد. این رنگ باعث افزایش اعتماد به نفس و خلاقیت در افراد می‌شود و با ایجاد یک جریان آرامش بخش در فضا هر گونه تنش و اضطرابی را از افراد دور خواهد نمود. رنگ آبی، یکی رنگ بی انتها محسوب می‌شود که استفاده از آن باعث بزرگتر جلوه دادن فضا می‌شود. تصر کنید یک فضای دکور شده با رنگ آبی را که در دیوارهای آن از آینه آبی استفاده شده است. حتی تصور این فضا به شما آرامش خواهد داد. استفاده از آینه‌های آبی در دکوراسیون نشیمن، اتاق پذیریایی و حتی اتاق خواب بسیار مناسب است. این رنگ با شخصیت موقری که ترسیم می‌کند مناسب دکوراسیون انواع دفتر ار جمله دفتر مشاوره خواهد بود. رنگ آبی با ایجاد یک حس اعتماد تاثیر مثبتی بر مراجعه کنندگان خواهد گذاشت.

 

مزایای استفاده از آینه آبی 

آینه‌های آبی فضا را بزرگتر از آنچه هستند نشان خواهند داد. این رنگ جزو رنگ‌های باشکوه و عمیق است که می‌تواند تاثیرات بیشماری بر افراد بگذارد. قابلیت ست شدن این رنگ با سایر رنگ‌ها بسیار بالاست و شما می‌تواند از هر رنگی در کنار رنگ آبی استفاده نمایید. این رنگ استرس و نگرانی شما را از بین می‌برد و برایتان اوقات خوشی را تداعی خواهد کرد. کسانی که از آینه‌های آبی استفاده می‌کنند می‌تواند باور داشته باشند که این رنگ باعث ایجاد صلح و آرامش در زندگی آنها خواهد بود.