تاریخچه آینه برنز

استفاده از فلز برنز برای ساخت آینه در هزاران سال پیش رواج داشته است. صنعتگران با استفاده از قانون بازتاب نور در سطوح صاف و صیقلی در هزاران سال پیش اقدام به ساخت آینه هایی از جنس فلز نمودند. یکی از فلزات رایج در گذشته فلز برنز یا همان مفرغ است که به عنوان اولین فلز قابل استخراج شناخته می‌شود و حتی یکی از اعصار تاریخی به نام عصر برنز یا همان عصر مفرغ نامیده می‌شود. رنگ برنز قرابت نزدیکی با رنگ طلایی دارد و به همین علت جزو رنگ های لوکس و فاخر شناخته می شود که فضایی تجملایی و مدرن را ایجاد می‌کند. برنز برخلاف طلا در دسترس همگان بوده است و به همین علت استفاده از آینه های برنزی نسبت به آینه های طلایی گسترش بیشتری داشته است. در گذشته ورقه ای از برنز را پس از پرداخت زیاد به شکلی کاملا صیقل خورده به دسته هایی از برنز وصل می‌کردند که این دسته ها نیز دارای نقش و نگارهایی بوده است. پس از روی کار آمدن شیشه به عنوان آینه استفاده از فلز برنز برای ساخت آینه منسوخ گردید.

آینه برنز

هنر دکوراسیون در عصر حاضر با استفاده از المان های قدیمی اقدام به ایجاد عناصر بصری جذابی در دکوراسیون داخلی نموده است. استفاده از آینه برنز در دکوراسیون داخلی یکی از آن المان هاست. آینه برنز با ایجاد یک ظاهر لوکس و جذاب باعث بزرگتر و دلبازتر شدن فضا می‌شود و علاوه بر آن قابلیت مچ شدن با هر طرح و دیزاینی را نیز دارا می باشد. رنگ برنز نیز مانند رنگ طلایی یکی از رنگ های متالیک است که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. رنگ های متالیک با ایجاد فضاهای فاخر و لوکس قابلیت های بسیاری برای استفاده در دکوراسیون داخلی دارند.


کاربرد رنگ برنز در دکوراسیون داخلی

رنگ برنز در کنار رنگ نقره ای و طلایی به عنوان رنگ های متالیک شناخته می‌شوند که به رنگ های  کلاسیک و آنتیک نیز معروف هستند. این رنگ ها قابلیت بسیاری در نقش پذیری در دکوراسیون دارد. رنگ برنز علاوه بر جلوه خاصی که دارد ظاهر متجملانه و لوکسی را به خاطر آنتیک بودن تداعی می کند. استفاده از رنگ برنز نه تنها در آینه های دکوراتیو که در سایر المان های دکور نیز می‌تواند باعث جذابیت فضا شود. رنگ برنز رنگی مابین قهوه ای و طلایی است که می تواند با این دو ترکیب جذابی را ایجاد نماید.