آینه دکوراتیو در دکوراسیون

آینه از دیرباز مورد استفاده انسان قرار گرفته است. تا قبل از کشف شیشه و قوانین بازتاب نور در آن، انسان‌ها از فلزات صیقل داده شده به عنوان آینه استفاده می‌کردند. این آینه‌ها معمولا از جنس برنز بودند که با صیقل زیادی که به آنها داده می‌شد توانایی بازتاب نور را به دست می‌آوردند. به دلیل این بازتاب نور انسان می‌توانست در آن تصویری کلی از خود و اشیا را ببیند. با روی کار آمدن شیشه و پیشرفت علوم، انسان موفق به ساخت آینه با استفاده از شیشه و جیوه شد. این تحول سرآغاز استفاده گسترده از شیشه در هنرهای مختلف شد. کم کم آینه‌ها وارد تزیینات معماری شدند و دیری نپایید که آینه کاری تبدیل به یکی از عناصر تزیینی فاخر بناها شد. این روند تکامل و استفاده از آینه‌ها در دکوراسیون تا بدانجا پیش رفت که آینه‌های دکوراتیو جایگاه خود را در هنر دکوراسیون کاملا مشخص نمودند. در طول زمان شیشه سازان و آینه کاران با ابداع روش‌های نوین تزیین آینه‌ها برای استفاده در منازل و فضاهای داخلی و خارجی باعث ایجاد تحول چشمگیری در هنر دکوراسیون داخلی شدند.


 

آینه کاری به شکل اشکال هندسی

استفاده از آینه در اشکال متفاوت هندسی بزرگ یا به شکل بلوک های تو در تو هنر دیگری از طراحی دکوراسیون است که امروزه استفاده از آن در حال افزایش است. آینه ها در این روش به شکل دایره، مستطیل، مربع، لوزی و ... قاب می شوند و در کنار هم روی دیوار قرار می گیرند و جلوه زیبایی به دیوار می بخشند.


آینه دکوراتیو 

استفاده از آینه‌ها در دکوراسیون تا بدانجا پیش رفت که آینه‌های دکوراتیو جایگاه خود را در این هنر کاملا مشخص نمودند. این آینه‌ها جزو عناصر کلیدی دکوراسیون در بزرگتر و نورگیرتر نشان دادن فضاها هستند. طراحی خلاقانه آینه‌ها و تعیین جایگاه‌های متفاوت برای آنها، باعث افزایش روزافزون علاقه مردم به استفاده از این آینه‌ها شده است. امروزه افراد با در نظر گرفتن نوع دکوراسیون داخلی خانه خود یک نوع آینه دکوراتیو را انتخاب می‌کنند و در طراحی و دیزاین دکوراسیون خانه خود آن را به کار می‌برند. آینه‌های دکورایتو هم شامل آینه‌های دیواری مستقل و هم شامل آینه‌هایی که در سایر وسایل استفاده می‌شوند می‌باشد. آینه‌های دیواری و آینه‌های کنسول‌دار محبوب‌ترین نوع آینه‌های دکوراتیو هستند که در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع در بازار موجود است.
از آینه‌ها در اشکال مختلف در دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود. این آینه ها میتوانند اشکال متنوع و کاربردهای متنوعی داشته باشند. حتی به عنوان روکش برخی از وسایل منزل نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
صنایع شیشه وی گلس با طراحی و نصب آینه‌های دکوراتیو مطابق با نیاز و علاقه متقاضیان یکی از با سابقه‌ترین کارگزاران آینه‌های دکوراتیو در شرق تهران می‌باشد که سابقه درخشانی در اجرای آینه‌های دکوراتیو دارد.


 

 

آینه کاری به شکل دیوارپوش

گاهی از آینه در ابعاد بسیار بزرگ به عنوان دیوارپوش استفاده می‌شود. این نوع آینه معمولا دارای طرح های حکاکی شده یا پتینه کاری هستند و یک دیوار کاملا یا قسمت زیادی از آن دیوار را در بر می گیرد. این آینه ها بازنمایی کامل از فضا ارائه می دهد و برای استفاده در فضاهای کوچک بسیار مناسب است زیرا فضا را بسیار بزرگتر و نورگیرتر از آنچه که هست نشان می‌دهد.


آینه کاری به شکل نوارهای تزیینی

گاهی از آینه های به شکل نوارهای باریک در کاشیکاری استفاده می‌شود و حد فاصل میان کاشی یا سرامیک قرار می‌گیرد. این آینه‌کاری ظرافت زیادی دارد و به دلیل ترکیب با کاشی و سرامیک، انعکاس زیبایی از نور و تصور را ارائه می‌کند که می‌تواند جلوه ی نویی به کاشیکاری حمام، آشپزخانه، سرویس بهداشتی یا ... بدهد. 

آینه‌کاری به شکل پازل

یکی از زیباترین جلوه های آینه کاری استفاده از آن به شکل پازل یا تکه های درهم ریخته است. آینه جای کار زیادی به عنوان پازل دارد. می‌توان از اشکال فانتزی در آینه‌کاری به عنوان پازل استفاده کرد. این مدل طرح آینه‌کاری بسیار زیباست و علاقمندان بی‌شماری را به خود جذب می‌کند. طرح و شکل پازل در این آینه‌ها به سلیقه متقاضی ربط دارد. اما با کمی جستجو می‌توان طرح های بینظیری را برای این نوع آینه کاری انتخاب کرد.


آینه کاری با قاب ونیزی

آینه کاری با قاب ونیزی از علاقمندی های رو به گسترش مردم است. طراحی زیبا و چشمگیر این نوع قاب‌ها در مدل‌ها و طرح‌های گوناگونی اننجام می شود که می‌تواند علاقمندان زیادی را به خود جذب کند این قاب‌ها به دلیل قابلیت جابه جایی که دارند بسیار مورد توجه قرار دارند علاوه بر آن جذابیت زیاد قاب این آینه‌ها از آنها یک عنصر تزیینی بسیار شیک و فاخر می‌سازد. نصب این آینه‌ها در دیوار راهروی ورودی، سالن، نشیمن یا اتاق‌های پذیرایی جلوه زیبایی به فضا می‌دهد.