آینه ونیزی

آینه به عنوان یک شی تزیینی از هزاران سال پیش وارد زندگی انسان شده است. این دست ساخته‌ی انسان که در ابتدا از سنگ و فلز برای ساخت آن استفاده می شد به دلیل قابلیت بالایی که در بازتاب نور و تصاویر داشت باعث شد انسان در زمینه استفاده از وسایل آرایشی پیشرفت چشمگیری داشته باشد. پس از گذشت هزاران سال از اختراع آینه تغییر و تحولات چشمگیری در حدود قرن 12 تا 13 میلادی رخ داد. در این بازه زمانی ونیز ایتالیا یکی از مهمترین مراکز تولید شیشه بود. کیفیت و مرغوبیت شیشه‌های ساخته شده در ونیز به دلیل خاک سرشار از سلیس منطقه زبانزد جهانیان بود. صنعت گران شیشه در ونیز به فرمولی برای ساخت شیشه ها و سپس آینه ها دست یافتند که نگاه همه جهان را به سمت خود معطوف نمود. 


 

آینه دکوراتیو ونیزی

آینه های ساخته شده از شیشه در ابتدا کوچک و در ابعاد قابل حمل بودند. برندگی شیشه در لبه ها آینه سازان را بر آن داشت که قاب های برای آینه های خود بسازند. این قاب ها کم کم به سوی تزیینی شدن پیش رفت و به عنوان جایگاهی برای بازتاب هنرهای مختلفی اط جمله نجاری، فلزکاری، کنده کاری، سفالگری و ... شد. صنعت گران آینه سازی متریال های متفاوتی از جمله: چوب، فلز، لاک لاک پشت، سنگ، سفال و ... را برای قاب آینه مورد استفاده قرار می دادند. کم کم آینه کاران ونیزی استفاده از خود آینه به عنوان بخشی از قاب را باب نمودند. استفاده از آینه به عنوان قاب در آینه ها را آینه ونیزی یا آینه دکوراتیو ونیزی می نامند که امروزه کاربرد گسترده ای در ساخت آینه ها در سبک های مختلف هنری دارد. صنعت گران برای ساخت قاب آینه ونیزی با استفاده از تراش آینه و پرداخت آن اقدام به ساخت اشکال هنری می نمایند. این آینه ها بسیار شیک هستند و فضایی لوکس و لاکچری را به وجود می آورند.

آینه دکوراتیو ونیزی در دکوراسیون

 آینه دکوراتیو ونیزی با اشکال فاخر و باشکوه خود فضایی مجلل را ایجاد می نماید و می تواند زیبایی صدچندانی را در دیوارهای فضای مسکونی یا اداری شما به وجود آورد. استفاده از این آینه ها بیشتر در اتاق های پذیرایی، نشیمن ها و سالن های ورودی کاربرد دارد. برای ایجاد یک فضای لوکس استفاده از آینه های دکوراتیو ونیزی را فراموش نکنید.