آینه

قدیمی ترین نشانه های آینه در دنیا متعلق به 6000 سال پیش است که با استفاده از صیقل دهی سنگ های آتشفشانی مانند سنگ آبسیدین انسان توانست بازتابی از تصاویر را به دست آورد. قدمت قدیمی ترین آینه در ایران به 2500 سال پیش یعنی عصر هخامنشیان بر می گردد که با استفاده از فلزات صیقل داده شده آینه هایی برای بازتاب تصاویر ایجاد کردند. آینه یکی از دست ساخته های انسان برای ارتقا حس زیباپسندی اش در گذشته بوده است. در قرن 12 میلادی با کشف بازتاب نور توسط لایه بازتابنده در شیشه انسان توانست قادر به ساخت آینه هایی با کیفیت بالا نسبت به آینه های فلزی شود. با رواج آینه های شیشه ای کم کم آینه جایگاه خود را در هنر دکوراسیون یافت و پا به این حوزه گذاشت.


آینه سبز

رنگ سبز یکی از رنگ های محبوب در میان مردم است. این رنگ با ایجاد حس تازگی و سرزندگی به گونه ای عمل کرده است که انسان همواره به دنبال استفاده از آن در فضاهای مختلف بوده است. سبز نماد سرسبزی و نشاط است و می‌تواند روح تازه ای به کالبد مرده ی فضاهای داخلی ببخشد. صنایع شیشه سازی با افزدن رنگ سبز به لایه بازتابنده نور در آینه ها توانست اقدام به ساخت آینه سبز نمایند. آینه سبز در فضای داخلی به مانند گل و گیاهی است که به فضا روح دوباره‌ای می‌بخشد. این آینه با بازتاب سبز رنگ خود از هر آنچه که در مقابلش قرار می گیرد تصاویر چشم نوازی را ایجاد می کند.

آینه سبز در دکوراسیون داخلی

پژوهش ها نشان می دهد که رنگ سبز خلاقیت افراد را بالا می برد. این رنگ با تاثیر مستقیم بر سطح آرامش و تفکر انسان باعث تمرکز درونی و افزایش کارآیی مغزی انسان می شود. انسان زمانی که به رنگ سبز فکر می کندف بیشتر به رشد و پرورش خود فکر می کند. سبز نمادی برای پرورش خلاقیت ها و توانایی هاست به همین علت استفاده از آن در محیط های کاری باعث بالا رفتن راندمان کاری می شود. استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون داخلی ادارات و محیط های کاری می تواند نتایج چشمگیری را به همراه داشته باشد. یکی از المان های سبز رنگی که می تواند در محیط های داخلی مورد استفاده قرار گیرد، آینه سبز رنگ است. این آینه ها با ایجاد حس طراوت و تازکی باعث رشد و ارتقا شخصیت فردی انسان می شود. انسان هرگز از نگاه کردن به رنگ سبز خسته نمی شود. اگر علاقمند به ایجاد یک تغییر در دفتر کار خود یا حتی اتاق کار خود در خانه هستید استفاده از آینه سبز را فراموش نکنید.