آینه

آینه یکی از زیباترین دست ساخته های انسان در شش هزار سال گذشته است. در ابتدا آینه با استفاده از صیقل دهی ورقه های فلزی به وجود می آمد. انسان با استفاده از ورقه های طلا، نقره ، برنز یا برنج به ساخت آینه مبادرت ورزید. آینه ها در ابتدا کاربرد محدودی داشت و از آن برای برگزاری مراسم آیینی و آرایش استفاده می کردند. با روی کار آمدن آینه های شیشه ای که با لایه ای از سرب پوشانده شده بودند، استفاده از آینه های شیشه ای رواج یافت. با پی بردن به مضرات سرب صنعت شیشه سازی از ترکیب جیوه و مفرغ برای ساخت آینه استفاده نمود. استفاده از این آینه ها کم کم پا به معماری گذاشت و به گونه ای پیش رفت که آینه کاری به عنوان یکی از مظاهر دکوراسیون داخلی شناخته شد.


آینه سفید

صنعت شیشه سازی در اوایل قرن 12 شیشه را با استفاده از یک لایه بازتابنده تبدیل به آینه نمود. این لایه بازتابنده کم کم به مکانی برای ایجاد طرح و رنگ جدید تبدیل شد. امروزه دکوراسیون داخلی با اضافه نمودن رنگ‌های متفاوت به لایه باز تابنده موفق به ساخت آینه‌های رنگی شده است. آینه‌های رنگی با ایجاد بازتابی رنگی از اجسامی که در مقابلشان قرار می‌گیرد جلوه ی بصری زیبایی ایجاد می‌نمایند. آینه سفید، یکی از آینه های رنگی به کار رفته در دکوراسیون است که جلوه ی زیبایی ایجاد می کند. این آینه بازتابی از تصاویر به رنگ سفید را ایجاد می کند که در ترکیب با رنگ‌های دیگر فوق العاده عمل می کند.

کاربرد رنگ سفید در دکوراسیون

رنگ سفید یک رنگ خالص است  که اثرات روانی بسیاری بر افراد باقی می‌گذارد. این رنگ ملیح و براق نشان دهنده پاکی و روحانیت است. سفید متضاد سیاهی و تاریکی است. سفید نماد جوانی، پاکی، عفت، بی گناهی و صلح است. این رنگ در فرهنگ های مختلف، تعابیر متفاوتی دارد. در بسیاری از کشورها سفید نشان زایش و آغاز است. این رنگ در ترکیب با سایر رنگ ها نتیجه بسیار خوبی را به همراه دارد و می توان از آن در هر فضایی استفاده کرد. در دکوراسیون داخلی رنگ سفید باعث بزرگتر نشان دادن فضا می شود. آینه سفید با بازتاب سفید رنگ خود فضاهای داخلی کوچک را دلبازتر و روشن تر می نماید. این آینه ها باعث برجسته تر نشان دادن رنگ های به کار رفته در فضا می شود. استفاده از آینه سفید برای فضاهای داخلی مانند اتاق های پذیرایی، سالن های نشیمن و ... بسیار توصیه می شود.