آینه

انسان ها از دیرباز به دنبال یافتن راه حلی برای انعکاس تصاویر خود در اجسام بوده است. پیش از کشف فلزات از سنگ های آتشفشانی نظیر آبسیدین که به شیشه آتشفشانی نیز مشهور است برای بازتاب تصاویر استفاده می کرده است. آبسیدین یک سنگ سیاه است که حاوی سیلیس است و از سرد شدن ناگهانی ماگماهای آتشفشانی به وجود می آید. آبسیدین را شاید بتوان قدیمیترین آینه مشکی دنیا در نظر گرفت. انسان ها توانستند با صاف کردن سطح این نوع سنگ ها به بازتابی محدود از تصاویر دست یابند. بار روی کار آمدن فلزاتی نظیر برنز، نقره و طلا استفاده از ورقه های فلزی در ساخت آینه ها جای استفاده از صیقل سنگ ها را گرفت. 

کاربرد آینه 

آینه از دیرباز یک شی تجملاتی بوده است که بیشتر در مراسم آیینی و مذهبی مورد استفاده قرار می گرفت. با گسترش تمدن ها و روی آوردن انسان به استفاده از وسایل آرایشی برای پیرایش و زینت چهره خود لزوم استفاده از آینه در زندگی روزمره افزایش یافت و بدین ترتیب آینه تبدیل به یکی از وسایل روزمره زندگی انسان شد. در قرن 12 میلادی با روی کار آمدن آینه های شیشه ای، استفاده از آینه در زندگی روزمزه بیشتر از گذشته شد. پس از مدتی معماران برای زینت بخشی دکوراسیون داخلی و نماهای خارجی بنا شروع به استفاده از آینه نمودند. امروزه آینه در دکوراسیون داخلی به یکی از المان های تزیینی تبدیل شده است که می تواند فضاهای لوکس و لاکچری را ایجاد نماید.

شرکت AGC بلژیک یکی از بزرگترین و قدیمی ترین تولید کننده های آینه در جهان بوده که هم اکنون با استفاده از تکنولوژی جدید تولید آینه های سیاه را برای اولین بار در جهان آغاز نموده است، آینه رنگی به همراه داشتن خاصیت آینه ای با رنگ مشکی بسیار جذاب بوده که توجه بیننده را بیشتر به خود جلب می نماید و به محیط حالت شیک و دکوراتیو متفاوت با آینه های معمولی را می دهد.

آینه سیاه

استفاده از آینه های رنگی در هنر دکوراسیون رویکرد جدید دکوراسیون داخلی است که به آینه های دکوراتیو مشهور گردیده اند. آینه های دکوراتیو رنگی با بازتاب تصاویر به رنگی که هستند باعث ایجاد جلوه بصری بسیار جذابی هستند. این آینه ها توجه ببینده را به خود جلب می کنند و باعث افزایش کیفیت فضا می گردد. یکی از رنگ های محبوب از گذشته تا به امروز رنگ سیاه است. این رنگ با بازتاب فوق العاده شیک و جذاب تصاویر آینه سیاه یا آینه مشکی یکی از  آینه‌های دکوراتیو است که اخیرا کاربر فراوانی در حوزه دکوراسیون داشته است.

رنگ سیاه در دکوراسیون داخلی

بسیاری تصور می کنند که استفاده از رنگ سیاه در فضای خانه باعث دلگیر شدن فضا خواهد شد. اما باید توجه داشت که رنگ سیاه یک رنگ شیک و خاص است که در طیف های متفاوتی وجود دارد. هر یک از طیف های رنگ سیاه مناسب برای وسایل مختلف است. رنگ سیاه را می توان در دکوراسیون داخلی برای انواع وسایل به کار برد، وسایلی مانند آثار هنری، مبلمان، سرویس خواب، وسایل زندگی و حتی رنگ دیوارها. رنگ سیاه به عنوان یک رنگ پرکاربرد در طراحی مد و فشن شناخته می شود که در سالهای اخیر پا به حوزه طراحی دکوراسیون نیز گذاشته است.  

آینه سیاه در دکوراسیون

طراحان داخلی معتقدند که هر فضایی نیاز به کمی رنگ سیاه دارد تا بتوان تعادل بصری را در آن فضا ایجاد کرد. استفاده از رنگ سیاه در آینه ها به عنوان آینه های دکوراتیو یا به عنوان درب کمدهای دیوار یا به صورت کاشی های برش خورده در آینه های جورچین می تواند همان چیزی باشد که دکوراسیون داخلی شما برای برقراری تعادل رنگی به آن نیاز دارد. رنگ سیاه به فضا جان می بخشد و نشانه شان و منزلت و برجسته بودن است. این رنگ در ترکیب با سایر رنگ ها بسیار موفق عمل می کند. استفاده از یک آینه سیاه بر روی دیوار نه تنها فضای شما را دلگیر نخواهد کرد بلکه به آن جان دوباره ای می‌بخشد.