پیشینه آینه طرح دار

طراحی بر روی شیشه و آینه امروزه به عنوان یک هنر شناخته می شود. هنرمندان شیشه ساز که در زمینه دکوراسیون داخلی و خارجی بناها فعالیت می کنند با ایجاد طرح هایی بر روی شیشه و آینه جان دوباره ای به فضاهای بی روح داخلی بخشیده اند. پس از رواج شیشه طرحدار کم کم صنعت شیشه سازی و هنر دکوراسیون به فکر استفاده از این شیشه های طرح دار به عنوان آینه در دکوراسیون داخلی افتاد. استفاده از آینه طرح دار به عوان یکی از عناصر دکوراتیو روز به روز در حال افزایش است. در گذشته هنرمندان با استفاده از پتینه کاری اقدام به طرح اندازی بر روی آینه می کردند اما با رشد دستگاه ها و صنعت شیشه سازی این طراحی ها در حوزه های دیگری مانند انگروینگ آینه (حکاکی آینه)، آینه های ابزار خورده و ... نیز انجام گردید.

آینه طرح دار

ز آینه طرح دار به عنوان یکی از مهمترین شیشه های دکوراتیو به کار رفته در صنعت دکوراسیون می توان نام برد. این آینه ها در اشکال و طرح های گوناگونی تولید می شود و مناسب هر سن و هر جنسیتی می باشد. استفاده از برش های شیشه و آینه و ایجاد طرح های خلاقانه از آینه ها یک متریال عالی برای ایجاد طرح های فانتزی و خلاقانه ساخته است. این طرح ها با ایجاد یک فضای شیک و جذاب نمای هر چه بیشتری به مکان مورد استفاده می شهند.

حوزه ی طرح های این مدل آینه ها به قدری گسترده است که شما می توانید هر نوع طرح را با هر سلیقه ای ایجاد نمایید. ناگفته نماند که آینه های طرحدار قابلیت فراوانی در ایجاد تغییر و تحول در فضا را دارد و با جانبخشی به دیوارها یکنواختی فضا را می شکنند.

اگر به دنبال ایجاد یک تغییر و تحول اساسی در فضای خانه خود یا اتاق فرزندان یا دفتر کار و ... هستید انتخاب یک آینه طرح دار متناسب با فضای مورد نظرتان می تواند کمک بسیاری در این زمینه به شما نماید.

 


 

اشکال آینه های طرح دار

اشکال آینه های طرحدار بسیار متنوع است و اشکال هندسی، گل و بوته، طرح حیوانات، اشکال انتزاعی، طرح ساختمان های معروف و ... همه و همه در این حوزه قرار دارند. استفاده از این آینه ها بر روی دیوارهای رنگی به خصوص دیوارهایی که دارای رنگ های تیره هستند جلوه بی نظیری را در خانه و دکوراسیون داخلی ایجاد می نماید. این آینه قابلیت بسیاری برای استفاده در اتاق خواب دارد.