آینه

امروزه استفاده از آینه دکوراتیو در طراحی دکوراسیون به یکی از مظاهر تجدد تبدیل شده است. آینه‌ها با قابلیت بالای خود در بازتاب هر چه تمام فضای مقابلشان توانسته‌اند نظر افراد بسیاری را در حوزه دکوراسیون داخلی به خود جلب نمایند. قدیمی‌ترین آینه استفاده شده متعلق به 6000 سال پیش است که با استفاده از صاف و صیقلی کردن سنگ هایی نظیر سنگ آبسیدین به وجود آمدند. پس از کشف فلزات و ساخت ورقه های فلزی انسان گذشته متوجه شد هر چه سطح صاف تری را برای آن ورقه فلز ایجاد نماید. به تصاویر واضح تری از خود در درون این ورقه های فلزی دست خواهد یافت. یکی از این ورقه های فلزی که به عنوان آینه مورد استفاده بوده است ورقه‌های طلا بوده است. این آینه طلایی مناسب پادشاهان و افراد بلند مرتبه بوده است.

آینه طلایی

همانگونه که گفته شد آینه های  طلایی در ابتدا با استفاده از فلز طلا ساخته می شدند که بسیار نفیس و گران قیمت بودند. رنگ طلایی جزو رنگ های فاخر محسوب می‌شود که به رنگ پادشاهان شهرت دارد و به دلیل ظاهر اشرافی آن مناسب فضاهای لوکس و لاکچری است. در اوایل قرن 12 میلادی با روی کار آمدن آینه‌های شیشه‌ای فلزات جای خود را به شیشه دادند به همین علت استفاده از آینه‌های رنگی مانند آینه‌های طلایی، برنزی، نقره‌ای و مسی به فراموشی سپرده شد. در گذشته استفاده از این فلزات به دلیل قابلیت بالای آنها در صیقل کاری بوده است و تصاویر آنها هرگز شفافیت آینه های جدید را نداشته اند. امروزه هنر دکوراسیون با نگاهی به گذشته، استفاده از آینه‌های رنگی مانند آینه‌های طلایی را دوباره باب نموده است. این آینه‌ها به عنوان آینه‌های دکوراتیو در طراحی دکوراسیون داخلی کاربرد دارند و ظاهری مجلل و لوکس به فضا می‌دهند.

کاربرد آینه طلایی

امروزه یکی از آینه های محبوب در حوزه دکوراسیون آینه طلایی است، این آینه ها با تلالو طلایی رنگ خود و بازتاب فوق العاده اجسام مقابلشان به رنگ طلایی باعث می شود که فضا یک فضای لوکس شود. آینه های طلایی گاها با قاب های فلزی از جنس طلا یا مشابه طلا قاب می شود که جلوه بی نظیری به آن می دهد. آینه های طلایی به دلیل ظاهر فوق العاده شیک خود بیشتر مناسب استفاده در فضای هتلها، اتاق های پذیرایی، دفاتر لوکس و لاکچری و ... است. این آینه ها به دلیل قیمت بالای آنها مناسب اجرا در هر فضایی نیستند.

انواع آینه طلایی

آینه های طلایی دارای دو نوع آینه طلایی با کنسول و آینه طلایی بدون کنسول هستند. این آینه ها متناسب با فضای مورد نظر برای دکوراسیون انتخاب می شوند. 

 

آینه طلایی با کنسول

آینه طلایی با کنسول یکی از رایجترین آینه های در دکوراسیون داخلی است. این نوع آینه جلوه بصری شیکی دارد که جذابیت خاصی به فضا می بخشد. آینه طلایی با کنسول در اشکال مختلفی عرضه می شود و جزو آینه های متحرک محسوب می شوند که می توان آنها را مطابق با سلیقه جا به جا نمود. 

 

آینه طلایی بدون کنسول

آینه طلایی بدون کنسول در طرح های مختلفی وجود دارد و بیشتر به شکل ثابت در دکوراسیون داخلی استفاده می شوند. این آینه بیشتر برای فضاهای اداریو تجاری مناسب می باشد. از این آینه ها می توان به عنوان دیوارپوش یا حتی به عنوان درب کمدهای دیواری بزرگ استفاده کرد.

 

رنگ طلایی در دکوراسیون داخلی

رنگ طلایی یک رنگ تجملاتی با ظلاهری لوکس و پر زرق و برق است. این رنگ از هزاران سال پیش تا کنون به عنوان رنگ مناسب پادشاهان شناخته می شود. اضافه کردن رنگ طلایی به دکوراسیون داخلی جسارت زیادی می طلبد این رنگ با ایجاد یک فضای متجملانه ظاهر شیک و موقری به اشیا و دکوراسیون می دهد. از طلایی به عنوان یک رنگ کلاسیک و آنتیک در هنر دکوراسیون نام برده می شود. این رنگ باعث دلبازتر و روشن تر شدن هر چه بیشتر فضا می شود. علاوه بر آن این رنگ قابلیت مچ شدن با سایر رنگ ها را دارد و رنگ مناسبی برای ست کردن وسایل خانه می باشد.
اگر به دنبال یک ظاهر شیک و باوقار هستید استفاده از رنگ طلایی به خصوص آینه طلایی را در دکوراسیون خانه خود فراموش نکنید.