آینه 

آینه به انعکاس تصویر در هر چیزی اطلاق می شود. این انعکاس را انسان اولین بار در آب و سپس در سنگ های صیقل خورده شاهد بود که باعث شد انسان گذشته علاقمند به استفاده از این انعکاس تصویر در زندگی روزمره خود شود. با کشف علت بازتاب تصاویر در آب و سنگ ها که همان صاف بودن و صیقل خوردن سطح بوده است اقدام به ساخت آینه در شکلی بسیار ابتدایی نمود. انسان در آغاز از سنگ برای ساخت آینه استفاده نمود و پس از کشف فلزاتی مانند مس، طلای، نقره و برنز اقدام به ساخت آینه های فلزی نمود. آینه سازان همیشه به دنبال کشف راهی برای بازتاب هرچه بهتر تصاویر در آینه ها بودند. پس از کشف شیشه قرن ها طول کشید تا انسان توانست با استفاده از این شیشه ها و افزودن لایه بازتابنده نور آینه های شیشه ای را اختراع کند. امروزه کاربرد آینه های شیشه ای در زندگی انسان روز به روز در حال افزایش است. استفاده از آینه ها نه تنها در بحث آرایش و پیرایش بلکه به عنوان یک عنصر دکوراتیو در دکوراسیون داخلی عاملی در جهت ارائه هرچه بهتر خدمات در این زمینه شده است. با تمام این اوصاف هنوز هم برخی ازآینه های بی کیفیت وجود دارد که بازتاب تمام نمایی از اجسام مقابلشان نشان نمی دهند. با روی کار آمدن آینه های کریستال صنایع شیشه سازی سعی کرده است دقت و وضوح تصاویر انعکاسی در آینه ها را به بالاترین حد خود برساند.

آینه کریستال

کریستال ها شیشه های بسیار شفافی هستند که نور را به خوبی از خود عبور می دهند. کریستال به عنوان یک متریال لوکس در ساخت وسایل آشپزخانه، ظروف و وسایل تزیینی بسیار پرکاربرد است. کریستال در واقع یک شیشه با کیفیت بسیار بالاست که به دلیل کیفیت بالای آن از قیمت بیشتری نیز برخوردار است به همین علت امروزه وسایل و ظروف کریستالی مخاطبان بسیاری دارد. صنعت گران شیشه با استفاده از کریستال در ساخت آینه اقدام به ساخت آینه هایی با شفافیت، وضوح و کیفیت بالا نمودند. آینه‌های کریستال به آینه های سوپر کلیر (Super Clear) مشهور هستند. این آینه‌ها از وضوح و شفافیت بالایی برخوردارند که باعث برتری آنها نسبت به آینه های معمولی شده است.

ساخت آینه کریستال

 در ساخت آینه‌های کریستال از شیشه های کاملا مسطح استفاده می‌شود و لایه بازتابنده نور در آنها کاملا جیوه اندود می‌شود. این لایه فاقد عناصری همچون آهن، روی و منگنز است که باعث کاهش شفافیت تصاویر می‌شوند. به دلیل استفاده از شیشه های مسطح مرغوب و استفاده از جیوه خالص برای ساخت این آینه هزینه تمام شده آن نسبت به آینه های معمولی بسیار بیشتر خواهد شد. اما نتیجه به دست آمده نیز تفاوت بسیاری به لحاظ کیفیت تصویر و شفافیت خواهد داشت.

<

آینه کریستال در دکوراسیون

آینه کریستال به عنوان یک المان شیک که از ظرافت بالایی برخودار است در دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود. شفافیت و وضح این آینه به گونه ای است که اگر از یک آینه یکپارچه استفاده شود قابلیت تفکیک تصاویر آن از فضای داخلی در نگاه اول نیست. استفاده از این نوع آینه در دکوراسیون داخلی باعث بزرگتر نشان دادن و دلبازتر شدن فضاهای داخلی است. از آینه کریستال برای اجرای انواع آینه دکوراتیو از جمله آینه های تراش یا جورچین استفاده می‌شود که فضایی فوق العاده جذاب و لوکس را ایجاد می‌نماید.

توجه داشته باشید که آینه های سوپر کلیر با آینه های کلیر متفاوت هستند. بسیاری از افراد سود از عدم آگاهی افراد نسبت به تفاوت این دو استفاده می کنند و آینه های کلیر را با نام و قیمت سوپر کلیر به مشتریان عرضه می کنند.