درب شیشه ای

استفاده از شیشه در زندگی انشان هر روز بیشتر از دیروز می شود. شیشه به عنوان یک متریال شیک و لوکس قابلیت های بسیاری برای جاگذاری در عناصر مختلف ساختمانی دارد. در سالهای اخیر با افزایش توان مقاومت شیشه در برابر ضربه و حرارت صنعت ساخت شیشه توانسته است گام مهمی را در آداپته کردن این متریال با نیازهای انسان بردارد. شیشه علاوه بر اینکه یک عنصر کاربردی می تواند باشد جایگاه خوبی برای اجرای انواع تزیینات است.

درب شیشه ای طرح دار 

درب های ورودی ساختمان ها مکان بسیار مناسبی برای اجرای انواع طراحی و رنگ آمیزی برای ایجاد تغییر و تحول در فضای دکوراسیون است. این درب‌ها شاید اولین نگاهی باشد که ارباب رجوع یا مهمان شما از فضای داخلی شما خواهد داشت. امروزه شیشه کاران از هنرهای متفاوتی برای طراحی درب های ورودی استفاده می نمایند که این طراحی ها شامل سند بلاست، انگروینگ، اسید شور، استین گلاس و ... است. در ساخت این شیشه ها دقت و ظرافت زیادی به کار می رود تا نتیجه ای با بهترین بازخورد به وجود آید. هنرمندان شیشه کار با استفاده از انواع برش، تراش و مونتاژ مناسب برای ساخت شیشه ها یا طراحی روی آنها فضاهایی لوکس را به وجود می آورند. توجه داشته باشید که طرح و رنگ درب‌های ورودی باید متناسب با فضای داخلی ساختمان باشد.

درب شیشه ای سکوریت شده

 قابلیت سکوریت شدن باعث شد انسان بتواند از شیشه در ابعاد بزرگ در هر مکانی استفاده نماید. شیشه های سکوریت شده علاوه بر توان بالا در برابر ضربه و حرارت با استفاده از یک لایه لمینت استحکام بخشی شده اند و در مواقع شکستن به جای تبدیل شدن به اشکال تیز و برنده به صورت دانه های کوچک با لبه های صاف و صیقلی شکسته می شود که کمترین میزان آسیب را در پی خواهد داشت.

انواع درب شیشه ای

درب های شیشه ای در دو نوع درب های شیشه ای اتوماتیک و دستی تولید می شوند. صاحبان مشاغل متناسب با نیاز خود درباره ورودی فروشگاه، اداره، دفتر، فروشگاه و ... انتخاب می کنند. در مکان های پر رفت و آمد به طور کلی از درب های اتوماتیک استفاده می شود که هوشمند هستند و نیاز به اعمال فشار از طرف انسان برای باز شدن آن نیست. نوع دیگری از درب های شیشه ای، درب های دستی هستند که در مکان های کم تردد استفاده می شود. این درب‌ها نیاز به باز و بسته شدن توسط انسان دارد.

درب های دستی

درب های دستی درب هایی هستند که برای باز و بسته شدن نیاز به استفاده از دست دارند. این نوع درب ها در دو نوع مختلف کشویی یا ریلی و لولایی وجود دارند. درب‌های کشویی و لولایی بسته به مکان و فضای مورد استفاده می توانند تک لت، دو لت یا حتی چهار لت باشند. این درب‌ها معمولا در ابعاد کوچک برای مکان های کم تردد استفاده می شوند.

درب های اتوماتیک

درب های اتوماتیک که امروز شاهد حضور آنها در اکثر فروشگاه ها، پاساژها، دفاتر اداری و سازمانی و ... هستیم، باعث سرعت بخشیدن به روند ورود و خروج افراد در این فضاها هستند. علاوه بر آن از باز ماندن درب باعث هدر رفت انرژی می شود که درب های اتوماتیک با باز و بسته شدن به موقع مانع این در رفت می شوند. درب های اتوماتیک در انواع مختلفی وجود دارند. 

درب شیشه ای اتوماتیک اسلایدی یا کشویی 

درب شیشه ای اتوماتیک اسلایدی، که بیشتر به شکل دو لت یا چهار لت که در مقابل هم قرار دارد. این درها باعث سهولت تردد افراد می شود در نتیجه برای فضاهای شلوغ و پر رفت و آمد مناسب می باشد.

 درب شیشه ای اتوماتیک اتوبوسی

این نوع درها دارای لت های کوچکی هستند و مناسب فضاهای کوچک پرتردد است. این درها به غیر از فضای ورودی فضای دیگری را اشغال نمی کنند و به وسیله بازوهای الکترونیکی عمل باز و بلسته کردن درب را انجام می دهند. درب‌های اتوبوسی چون عملکردی مشابه اتوبوس دارند به درب های اتوبوسی یا فولدینک مشهورند.

درب شیشه ای اتوماتیک مثلثی

نوعی از درب های شیشه ای اتوماتیک اسلایدی هستند که مناسب درب های ورودی کوچک و کنج هستند که برای تردد فضای زیادی را اشغال نمی کند و مانند درب های کروی بسیار زیبا هستند.

درب اتوماتیک شیشه ای کروی یا منحنی

این درب‌ها مناسب فضاهای بزرگ ورودی هتل‌ها، بیمارستان‌ها، بانک‌ها، شرکت‌های بزرگ یا سازمان‌های خدماتی است. این نوع درب در نوع خود بسیار زیبا و لوکس است. قیمت این نوع درب نسبت به سایر درب ها بسیار بیشتر است.