شیشه دیوار پوش آشپزخانه

استفاده از شیشه به عنوان دیوارپوش در معماری مدرن یکی از جنبه‌های زیباسازی و علاوه بر آن بزرگتر نشان دادن فضاهاست. شیشه به دلیل خاصیت‌های خش ناپذیری، شستشوی آسان، مقاومت بالا در برابر ضربه و حرارت در شیشه‌های سکوریت شده تبدیل به یک متریال کلیدی در طراحی دکوراسیون شده است. قابلیت شیشه در رنگ پذیری و طرح پذیری باعث شده است که از شیشه بتوان در هر فضا و مکانی برای طراحی دکوراسیون استفاده کرد. استفاده از دیوارپوش‌های شیشه‌ای ظاهری جذاب و فوق العاده به فضا می‌دهد و علاوه بر آن به دلیل رفلکس نور ف فضا را نورگیرتر و بزرگتر نشان می‌دهد. استفاده از شیشه در فضای آشپزخانه روز به روز در حال افزایش است. چه به عنوان دیوارپوش و چه به عنوان درب‌های کابینت و سایر وسایل آشپزخانه، شیشه می‌تواند قابلیت‌های زیادی از خود نشان بدهد. 


شیشه بین کابینتی

امروز زمان زیادی از وقت افراد خانواده در آشپزخانه سپری می‌شود. به همین علت جذاب بودن دکوراسیون این فضا می‌تواند تاثیر چشمگیری در احساست افراد به خصوص خانم‌ها که دائما با آشپزخانه سروکار دارند داشته باشد. برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه می‌توان از شیشه بین کابینتی استفاده کرد. شیشه لاکوبل رنگی بین کابینتی یکی از متریال‌های جدید در حوزه دکوراسیون داخلی آشپزخانه می‌باشد که علاوه بر قابلیت انتخاب رنگ‌های دلخواه، قابلیت‌های خاص شیشه مانند رفلکس نور را هم دارد که باعث دلبازتر نشان دادن آشپزخانه می‌شود. شیشه بین کابینتی با پوشاندن فضای بین کابینت‌ها مانند یک نوار پهن و ایجاد جلوه‌های بصری چشم نواز می‌تواند محیط آشپزخانه را به محیطی جذاب و شیک تبدیل نماید.
شیشه بین کابینت در ضخامت  6میلی متر و عرض 60 سانتی متر در فضای مابین کابینت‌های بالا و پایین اجرا می‌شود و دارای تنوع رنگی زیادی به صورت شفاف و مات می‌باشد. علت استفاده از شیشه بین کابینتی بیشتر سهولت در نظافت و امیز کردن آن می‌باشد. شیشه‌های بین کابینتی به دلیل استفاده در مجاورت اجاق گاز عمدتا سکوریت شده هستند، یعنی مقاومت آنها در برابر گرما و ضربه تا چند برابر افزایش یافته است. سکوریت کردن شیشه‌ها، این قابلیت را به آنها می‌دهد که اگر به هر دلیلی شکستند؛ برخلاف شیشه‌های معمولی به گونه ای خرد شوند که لبه‌های آنها صاف و صیقلی باشد و آسیبی را برای افراد به همراه نداشته باشد.

مزایای شیشه بین کابینتی

شیشه‌های بین کابینتی برای استفاده در آشپزخانه مهمترین قابلیت را که همان تمیز شدن آسان است را دارند. پاک کردن هر نوع لکه، جرم و موادی از روی شیشه بسیار آسان تر از کاشی و سرامیک است. به دلیل یکدست بودن این شیشه، دیگر خبری از شیارهای بین کاشی و سرامیک و درگیری با آنها برای تمیز شدن نیست. شیشه‌های بین کابینتی از شیشه‌های سکوریت شده هستند که تا دمای 600 تا 700 درجه سانتی گراد توان گرما پذیری دارند و علاوه بر آن مقاومت آنها در برابر ضربه بین 4 تا 10 برابر نسبت به شیشه‌های معمولی شده است. 
انعکاس نور و تصاویر در این شیشه‌ها باعث بزرگتر و دلبازتر نشان دادن آشپزخانه می‌شود. علاوه بر آن رنگ‌های متنوع شیشه‌های بین کابینتی، به شما این امکان را می‌دهد تا محدودیتی در انتخاب طرح و رنگ نداشته باشید.

درب کابینت شیشه ای

از شیشه لمینت رنگی می‌توان به عنوان درب کابینت‌های آشپزخانه استفاده کرد. درب‌های شیشه‌ای کابینت‌ها در کنار دیوارپوش شیشه‌ای بین کابینتی جلوه چشمگیر و جذابی را به آشپزخانه می‌دهد. جلوه ای که تا سالها دوام می‌آورد و به هیچ وجه از آن خسته نمی‌شوید.

انواع شیشه بین کابینتی

1-شیشه بین کابینت ساده
2-شیشه بین کابینت رنگی
3-شیشه بین کابینت طرحدار چاپی


نصب شیشه بین کابینتی

شیشه‌های بین کابینتی می‌توانند بر روی کاشی و سرامیک نیز اجرا شود. اگر شما نیاز به ایجاد یک تغییر در آشپزخانه خود دارید. بدون صرف هزینه‌های سنگین تنها با نصب شیشه‌های بین کابینتی می‌توانید علاوه بر ایجاد ظاهری فوق العاده شیک و جذاب برای آشپزخانه تان، آسایش خود را برای رهایی از جرمگیری کاشی و سرامیک نیز تضمین نمایید. شیشه بین کابینتی تنها با یک شیشه شور و دستمال نانو تنها در چند دقیقه مثل روز اولش درخشان می‌شود.