شیشه در معماری

استفاده از شیشه در معماری امر تازه ای نیست. شیشه از اوایل دوران تاریخی به عنوان یکی از عناصر تزیینی در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گرفته است. در دوران اسلامی در مناطق کویری ایران به دلیل نبود تنوع رنگی و خشکی رنگ‌های موجود معماران مناطق کویری دست به ابتکار جدیدی زدند. آنها با استفاده از شیشه‌های رنگی علاوه بر ایجاد یک جذابیت بصری چند رنگ در ساختمان‌ها از ورود نور به درون ساختمان نیز جلوگیری می‌کردند. کاربرد شیشه در گذشته محدود به استفاده در درب ها و پنجره‌ها می‌شد اما امروزه با گسترش تکنولوژی از شیشه در دیوارهای بنا به عنوان دیوارپوش نیز استفاده می‌شود.


 

شیشه دیوارپوش

دیوارها همیشه در زیباسازی فضاهای داخلی بسیار تاثیرگذار بوده‌اند. طراحان دکوراسیون همواره در صدد استفاده از متریال‌هایی برای تزیین دیوارها برای جلوه هر چه بیشتر آن بوده اند. جدیدترین متریال قابل استفاده در دیوارها به عنوان دیوارپوش شیشه ای است. شیشه با قابلیت‌های بالای خود در رنگ پذیری و طرح پذیری باعث جلوه‌های بصری بی نظیری می‌شود. برای ایجاد یک دکوراسیون خلاقانه کافی است تنها با استفاده از شیشه‌های رنگی دیوارها را بپوشانید. این خلاقیت نه تنها فضا را از یکنواختی در می‌آورد حتی باعث ایجاد نشاط و طراوت در محیط نیز می‌شود. شیشه دارای قابلیت انعکاس نور و تصویر است و به همین دلیل از فضاهای کوچک دلگیر یک فضای بزرگ دلباز می‌سازد. 
دیوارپوش شیشه‌ای با استقبال بسیاری مواجه شده است و روز به روز به محبوبیت این متریال افزوده می‌شود. قابلیت شیشه در رنگ پذیری بالای آن باعث می‌شود شما هر رنگ و طرح دلخواهی را که بخواهید بتوانید بر روی شیشه اجرا نمایید.
اگر به دنبال ایجاد یک محیط لوکس و جذاب هستید چه در اداره، چه در خانه، فروشگاه، آزمایشگاه یا هر فضای دیگری می‌توانید از شیشه‌های دیوارپوش به عنوان یک گزینه ی پربازده استفاده نمایید.

مزایای شیشه دیوارپوش

شیشه‌های دیوارپوش اکثرا از شیشه‌های لاکوبل هستند که در رنگ‌های مختلفی وجود دارند. همچنین این شیشه‌ها در دو نوع مات و کدر و شفاف در بازار موجود است و شما با توجه به نیازتان می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. مهمترین مزیت این شیشه‌ها، وزن کم، نصب آسان و ضد خش بودن آنها است. شیشه‌های دیوارپوش با ایجاد بازنمایی از نورهای تابیده شده به آنها، نور فضا را چند برابر می‌کنند که باعث کاهش هزینه مصرف برق در صورت استفاده از لامپ‌های ال‌ای‌دی کم مصرف خواهند شد. علاوه بر آن این شیشه‌ها قابلیت اجرا در ابعاد بسیار بزرگ را دارا می‌باشند. شست و شو و تمیز کردن آنها در کمتر از چند دقیقه امکان پذیر است و نیاز به صرف هزینه و وقت زیادی ندارد. مهمتر از همه به دلیل سکوریت شدن آنها مقاومت بالایی در برابر حرارت و ضربه از خود نشان می‌دهد. این شیشه‌های به عنوان یک آنتی یووی می‌تواند شما را از شر اشعه‌های ضرر بخش در امان دارد.

موارد استفاده از شیشه دیوار پوش

شیشه‌های دیوارپوش به دلیل تنوع رنگی که دارد قابلیت اجرا در هر فضا و مکانی را دارا می‌باشد. از جمله فضاهایی که از این شیشه‌ها می‌توان استفاده کرد فضاهای داخلی ساختمان‌های مسکونی و اداری است، علاوه بر آن در بیمارستان‌ها، ایستگاه‌های مترو، بانک‌ها، فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، آزمایشگاه‌ها و حتی سرویس بهداشتی قابلیت استفاده دارند.
شما می‌توانید با توجه به فضایی که دارید رنگی متناسب با آن انتخاب کنید. با این کار علاوه بر ایجاد یک فضای شیک و مدرن صرفه جویی زیادی در هزینه‌های تمیزکاری، روشنایی و حتی گرمایش و سرمایش ساختمان می‌نمایید.شیشه دیوارپوش اداری

اگر شما صاحب یک دفتر یا شرکت هستید تا به حال متوجه شده‌اید که افراد بسیاری به دفتر شما رفت و آمد می‌کنند. ایجاد یک فضای بصری جذاب برای ارباب رجوع امری حیاتی در جذب مشتری است. یکی از اصول مدیریت و جذب مشتری تاثیر مثبت در نگاه اول است. کسانی که به شرکت شما رفت و آمد می کنند اگر در نگاه اول جذب محیط نشوند کار شما برای جذب آنان به عنوان یکی مشتری کمی سخت خواهد شد. تاثیر گذاری را باید از لحظه ورود مشتری به شرکت آغاز نمود. استفاده از یک فضای لوکس به مدد استفاده از دیوارپوش اداری به شما کمک می‌کند تا تاثیر مثبت اولیه را بر روی مشتریان بگذارید و ادامه جذب او کار سختی نخواهد بود. دیوارپوش شیشه ای علاوه بر ایجاد یک جلوه بصری جذاب باعث بزرگتر و دلباز نشان دادن  دفتر شما خواهد شد. 

شیشه دیوارپوش فروشگاهی

با پیشرفت تکنولوژی علاقه افراد به وسایل لوکس و چیدمان‌های منظم روز به روز در حال افزایش است. صاحبان فروشگاه‌ها تا به حال متوجه شده‌اند که دکوراسیون فروشگاه‌های قدیمی دیگر کارساز نیست و برای جذب مخاطب لازم است دکوراسیون مدرن و جذابی را در فروشگاه استفاده کنند تا بتوانند مشتری بیشتری را جذب کنند. استفاده از دیوارپوش فروشگاهی به شما این امکان را می‌دهد که جلوه زیبایی از محصولات خود را در معرض دید مشتریان و رهگذارن بگذارید. محصولات شما به دلیل بازتاب جذابی که در دیوارپوش شیشه‌ای فروشگاه پیدا می‌کنند بیشتر مخاطب را جذب خواهد نمود. اگر شما صاحب یک فروشگاه هستید، در انتخاب دیوارپوش فروشگاهی تعلل ننمایید. بازار دست کسانی است که همسو با تکنولوژی روز پیشرفت می‌نمایند.