شیشه رنگی

استفاده از شیشه رنگی در دیزاین ساختمان روز به روز در حال افزایش است. این شیشه ها در دو نوع لاکوبل و ترنسپرنت در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. شیشه های رنگی در گذشته در مناطق کویری ایران برای رنگ و لعاب بخشیدن به فضای داخلی مورد استفاده قرار می گرفت این شیشه های رنگی به شیوه سنتی با افزودن سنگ های معدنی مختلف به ماده خام شیشه تهیه می شد که پروسه ای طولانی را در بر می گرفت. علاوه بر آن این شیشه ها نور دریافتی از خورشید را به شکل متعادلی از خود عبور می دادند و با ایجاد یک جلوه رنگی زیبا فضای داخلی را بسیار جذاب می نمودند. 
شیشه های رنگی و طرح دار یادآور بناهای قدیمی ایرانی می باشد که دارای پنجره های مشبکی با شیشه های رنگی در ابعاد و اندازه های متفاوت بوده است. این پنجره ها و درب های بزرگ پس از تابیدن نور خورشید بر روی آنها فضایی فوق العاده جذاب و دلنشین را ترسیم می کند.

شیشه رنگی ترنسپرنت

امروزه هنر دکوراسیون با بهره گیری از متدهای جدید برای حفظ این جلوه و نمای رنگی در بناها اقدام به استفاده از شیشه های رنگی ترنسپرنت یا لاکوبل نموده است. این شبیشه ها قابلیت تنظیم ورود نور خورشید به بنا و ایجاد جلوه بصری بی نظیر را دارد.

ترنسپرنت چیست؟

برچسب ترنسپرنت از نوع برچسب های مقاوم هستند که توانایی چاپ طرح بر روی آنها نیز وجود دارد. با استفاده از این لیبل ها شیشه های کوچک را رنگی کرده و می توان در نمای خارجی و داخلی بنا استفاده نمود. لیبل ترنسپرنت یا همان برچسب شیشه ای به گونه ای است که دارای لایه ای نازک از چسب است و قابلیت چسبیدن بر روی شیشه را دارد. این لیبل ها در رنگ های مختلف با شفافیت بالا نور را از خود عبور می دهند و پس از استفاده در شیشه ها نمای بسیار زیبایی را به وجود می آورند.


استفاده از ترنسپرنت

از ترنسپرنت ها در صنایع مختلف برای چسباندن طرح ها، علائم و رنگ ها بر روی سطوح مختلف استفاده می کنند. یکی از استفاده های رایج آن درصنایع شیشه و پنجره سازی است علاوه بر آن در خودرو سازی و تبلیغات نیز از ترنسپرنت استفاده چشمگیری می شود.