شیشه رنگی در معماری مدرن

شیشه رنگی که با نام شیشه لاکوبل در ایران شناخته می‌شود اولین بار توسط یک شرکت بلژیکی با نام لاکوبل وارد بازار ایران شد و از آن زمان کلمه لاکوبل بر روی شیشه رنگی باقی ماند در عصر جدید شیشه رنگی تبدیل به یکی از عناصر تزیینی در دکوراسیون داخلی شده است. شیشه‌رنگی دکوراتیو دارای مزایای بسیاری است که مهمترین آنها ضدخش و سبک بودن است که باعث محبوبیت این متریال در میان دکوراتورها شده است و آنها برای داشتن یک دکوراسیون ماندگار و جذاب و قوی به استفاده هرچه بیشتر از شیشه رنگی یا همان شیشه لاکوبل در دکوراسیون روی آورده اند. شیشه رنگی در معماری مدرن در اشکال مختلف در دکوراسیون داخلی ظاهر شده است. یکی از مظاهر استفاده از شیشه رنگی، شیشه رنگی دیوارپوش حمام است که با استفاده از آن فضای حمام به شیوه ای نو دکور می‌شود.

 

 

دکوراسیون حمام  با شیشه رنگی

در گذشته توجه زیادی به دکوراسیون حمام نمی‌شد اما امروزه یکی از مهمترین فضاهای خانه حمام است که باید توجه ویژه ای به دکوراسیون آن داشت.  با پیشرفت هنر دکوراسیون، حمام به عنوان یکی از بخش های مهم خانه که پتانسیل زیادی برای دیزاین دارد تبدیل شده است. با روی کار آمدن شیشه های مستحکم و سکوریت شده استفاده از شیشه درفضاهای حمام به عنوان عاملی برای تفکیک فضای دوش از سایر فضاها یا دیوارپوش درنظر گرفته شد. شیشه رنگی به عنوان  یک عنصر نو در هنر دکوراسیون قابلیت های بیشماری دارد که یکی از آنها عایق بودن در برابر رطوبت و خردگی به مرور زمان است. این مزایا باعث شده است که از شیشه رنگی به عنوان دیوارپوش تمام فضای حمام یا قسمتی از آن استفاده شود. شیشه رنگی جلوه بسیار زیبایی به فضای حمام می‌دهد.

شیشه دیوارپوش حمام

از شیشه به عنوان یک پارتیشن برای جداسازی فضای حمام استفاده می شود. همچنین شیشه این قابلیت را دارد که به عنوان دیوارپوش دیوارهای داخلی فضای حمام به کار رود. استفاده از شیشه دیوارپوش رنگی حمام فضای جذابی را به حمام می دهد. این شیشه ها به دلیل بازتاب نور جلوه بصری جذابی را ایجاد می کنند. دیوارپوش رنگی حمام علاوه بر ظاهر شیک و لاکچری که به فضا می‌دهد، فضا رابزرگتر و دلبازتر نشان می‌دهد. به دلیل بازتاب نور در حمام هایی که در آنها از شیشه دیوارپوش رنگی استفاده شده است نیاز به لامپ‌های قوی برای روشن کردن فضا نیست. این دیوارها به راحتی قابل تمیز شدن هستند و مانند کاشی و سرامیک زمان زیادی را در تمیزی از شما نمی گیرند.