Text/HTML

سقف شیشه ای

پیشرفت انسان در امر ساختمان سازی باعث تغییرات شگرفی در صنعت ساختمان سازی شده است. در گذشته انسان برای حفاظت خود از آیسب‌های محیط طبیعی مجبور به ایجاد ساختمان‌هایی با سقف‌های مستحکم بود. این سقف‌ها و دیوارها  باعث فاصله انداختن بین انسان و دور نمای آسمان و طبیعت در زندگیش شده بود. با پیشرفت‌های اخیر در زمینه ساخت شیشه و استحکام سازی آن، انسان توانسته است این فاصله را از بین ببرد. استفاده از شیشه به عنوان دیوار یا سقف این امکان را به ما می‌دهد تا علاوه بر داشتن دورنمای طبیعت در معرض دید خود، از آسیب‌های احتمالی طبیعی نیز به دور باشد. اختراع شیشه هوشمند باعث شد که انسان بتواند با کنترل عبور نور از شیشه به آسانی پنجره‌هایی بزرگ بر روی دیوارها و سقف‌های عایق گرما، سرما و حتی نور را در ساختمان‌ها استفاده کند. امروزه استفاده از شیشه در پنجره‌های روی سقف عاملی لاکچری در دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود که جلوه بی نظیری به بنا می‌دهد.

شیشه سقف کاذب

قابلیت طرح پذیری و رنگ پذیری شیشه در کنار استحکام آن، از شیشه یک متریال تزیینی عالی برای استفاده در دیوارها، درب‌ها، پنجره‌ها و حتی سقف‌ها ساخته است. از شیشه به شکل سقف کاذب بر روی سقف‌های پیش ساخته استفاده می‌شود. سقف کاذب شیشه ای المانی شیک و جذاب برای تزیین سقف است. با توجه به انعکاس نور و تصاویر در شیشه، استفاده از آن در سقف‌ها علاوه بر بزرگتر نشان دادن فضا باعث روشنایی بیشتر نیز می‌شود. با توجه به ساختار شیشه و قابلیت آن در عبور نور از خود با استفاده از طرح‌هایی که بر روی شیشه ترسیم می‌کنند و نورپردازی از پشت آن باعث ایجاد طرح‌هایی زیبا و لاکچری در فضا می‌شوند که زیبایی و جذابیت دکوراسیون را صدچندان می‌کند.

 

مزیت سقف کاذب شیشه ای

اجرای آسان این سقف‌ها بر روی سقف از پیش ساخته شده یکی از مزیت‌های آن است. این سقف‌ها نسبت به سایر سقف‌های کاذب دارای وزن بیشتری هستند، در نتیجه لازم است زیرسازی بر روی سقف از پیش ساخته شده به بهترین شکل انجام شود تا از آسیب‌های احتمالی پیشگیری شود. یکی از مزیت‌های دیگر سقف کاذب شیشه ای، ایجاد نور پردازی با طرح‌های شیشه در فضا به وسیله نورپردازی از پشت شیشه است. این نوع نورپردازی جلوه ای باشکوه به فضا می‌دهد. استفاده از شیشه‌های لمینت در سقف‌های کاذب باعث کاهش قسمتی از وزن آنها می‌شود.

 

استفاده از سقف کاذب شیشه ای

طراحان دکوراسیون داخلی از سقف‌های شیشه ای برای طراحی دکور فضاهای مدرن و کلاسیک استفاده می‌کنند. انتخاب طرح روی شیشه‌ها بسته به کلاسیک یا مدرن بود دکوراسیون می‌تواند شامل هر طرحی شود. این سقف‌ها در فضاهای اداری، تجاری، مسکونی و حتی فضاهای عمومی سرپوشیده استفاده می‌شود. یکی از استفاده‌های رایج از آن در سقف منازل است. استفاده از سقف شیشه ای در حمام، آشپزخانه و اتاق پذیرایی جلوه ای بینظیر به فضای شما می‌بخشد و با استفاده از آن می‌توانید تحولی عظیم را در دکوراسیون داخلی منزل خود ایجاد کنید.

پنجره‌های سقفی 

پنجره‌های سقفی نیز مورد دیگری از استفاده شیشه در طراحی سقف است که با اجرای آن به عنوان سقف اصلی تاثیر بسزایی در جلوه ساختمان خواهید گذاشت. این مدل پنجره‌ها برو روی سقف‌های منازل ویلایی اجرا می‌شود که قابلیت مشاهده آسمان و طبیعت را به ببینده می‌دهد. استفاده از پنجره‌های سقفی راه‌حلی سازار با محیط زیست است که باعث تامین نور ساختمان از منبع طبیعی می‌شود و نیاز به صرف هزینه برای روشن کردن فضا در طول روز نیست. پنجره سقفی ثابت از یک چارچوب فلزی تشکیل شده اند که شیشه‌های سقف  را در بر می‌گیرد و دارای یک قاب لعابکاری شده برای عایق کردن آن در برابر رطوبت و دما است. استفاده از این پنجره‌های سقفی به آشتی انسان با طبیعت و آسمان می‌انجامد.