کاربرد شیشه

کاربرد شیشه در زندگی روز مره انسان هر روز در حال افزایش است. امروزه کسی نمی تواند مدعی عدم استفاده از شیشه در زندگی خود شود. شیشه به عنوان یک متریال انعطاف پذیر در مراحل ساخت با قابلیت شکل پذیری بالا از حدود 4000 سال پیش تا کنون همواره مورد استفاده بوده است. تا قبل از این شیشه به دلیل ظرافت و آسیب پذیر بودن نمی توانست هر نقشی را اجرا کند اما با روی کار آمدن فناوری جدید برای مقاوم کردن شیشه ها در برابر ضربه و حرارت که با نام سکوریت کردن شیشه شناخته می‌شود شاهد جهشی چند صد درصدی در استفاده از شیشه در ساخت و ساز های متفاوت بوده ایم.

ویترین شیشه ای

استفاده از شیشه به عنوان ویترین ابتدا در کمدهای کوچک دیواری شروع شد پس از بالا بردن استحکام آن از شیشه در ساخت ویترین‌های تمام شیشه در هر مکان و فضایی استفاده شد. قابلیت شیشه در عبور نور از خود و انجام نقش به شکلی نامرئی در دکوراسیون باعث شد شیشه را برای بزرگتر نشان دادن محیط های کوچک انتخاب کنند. علاوه بر آن استفاده از شیشه در ویترین های خانگی، فضایی شیک و جذاب را ایجاد می کند. به دلیل بازتاب نور وسایلی که در ویترین های شیشه ای قرار می گیرند با ظرافت بیشتری به چشم خواهند آمد. ویترین های شیشه ای یک المان لوکس در دکوراسیون داخلی است که به اشکال مختلف اجرا می شود. برخی از این ویترین ها به شکل قفسه هایی مستقل در دیوار تعبیه می‌شوند که غیر قابل جابه جایی است و برخی دیگر بر روی پایه هایی فلزی قرار می گیرند و قابلیت جابه جایی دارند.

 

ویترین شیشه ای فروشگاه‌ها

ویترین های شیشه ای قابلیت ها بسیاری برای نمایش هرچه بهتر اجناس دارند. این ویترین ها به دلیل بازتاب نور و ایجاد یک جلوه بصری جذاب برای استفاده در فروشگاه ها بسیار مناسب هستند. فروشگاه هایی نظیر فروشگاه های پوشاک، کیف، کفش، وسایل آرایشی، ظروف خانگی، موبایل، لپ تاپ و ... که اجناس آن نیاز به نمایش هرچه بهتر در نظر مشتری دارند می توانند از ویترین های شیشه ای استفاده کنند. استفاده از شیشه های سکوریت شده این امکان را می دهد که اجناس سنگین تر را نیز بر روی ویترین قرار داد و نگران شکستن آن نبود. استفاده از ویترین شیشه روشی برای جذب بیشتر مشتریان خواهد بود.

ویترین شیشه ای در ادارات

به تازگی استفاده از شیشه، به خصوص ویترین شیشه ای در ادارات روایج یافته است. از ویترین ها و قفسه های شیشه ای برای قرار دادن دکوری برای ایجاد تغییر در فضای دفاتر و ادارات و همچنین از آنها برای طبقه بندی و قرار دادن مدارک استفاده می نماییند. جلوه بصری این ویترین ها، دکوراسیونی نو و جذاب ایجاد می کند که علاوه بر کارکنان در نگاه ارباب رجوع نیز دلنشین خواهد بود. از این ویترین ها بسته به نیازتان می توانید به شکل قفسه های ثابت یا ویترین های متحرک استفاده نمایید.